Kontakta Kingsize Magazine

Kingsize Magazine är Nordens största tidning och sajt för hiphop, kultur, mode, sport, TV, film och mer. Kingsize grundades i Sverige 2004 och publicerades till 2012 i magasin-format, för att mellan 2012-2017 satsa på det digitala segmentet och flera års arrangemang av Kingsizegalan. Kingsize är sedan 2018 tillbaka som papperstidning med gratisdistribution och är annonsfinansierad. Tidningen finns i Stockholm, Göteborg, Malmö/Öresund och på utvalda platser runt om i Sverige. Kingsize är partipolitiskt obundna men verkar alltid för jämställdhet och och människors lika värde.

LÄS SENASTE NUMRET AV KINGSIZE MAGAZINE HÄR!

Se lista över distributionsställen i Stockholm, Göteborg, Malmö och övriga städer för den fysiska upplagan av Kingsize Magazine via kingsizemag.se/prenumerera

För annonsering och/eller marknadslösningar i tidning, hemsida, sociala medier, advertorials osv, kontakta Matthias Sjödin på matthias.sjodin@kingsizemagazine.se eller marknad@ng.se

Mer information om priser/materialspec här!

Information om musik och pressmeddelanden skickas till info@kingsizemagazine.se

KINGSIZE MAGAZINE

Chefredaktör och ansvarig utgivare

Vakant

Webb/musikredaktör

Vakant

NÖJESGUIDEN MEDIA AB

VD
Stefan Hallenius
sh@hkm.

Vice VD
Pelle Tamleht
pelle.tamleht@ng.se

Marknad Stockholm
Jordache Naran jordache.naran@ng.se

Marknad Göteborg
Magnus Linnemyr magnus.linnemyr@ng.se
Rasmus Winblad rasmus@djungeltrumman.se

Marknad Öresund
Martin Brolin martin.brolin@ng.se

Ekonomifrågor ekonomi@ng.se

Distribution distribution@ng.se

Utgivare
HKM MEDIA GROUP AB
Periodicitet: 6 nr/år
Annonsering: ng.se/annonsera

Redaktionen ansvarar ej för insänt icke beställt material.

Postadress:
Kingsize Magazine
℅ Nöjesguiden